ABADA Capoeira Poznań

Forum poznańskiej sekcji ABADA Capoeira
Teraz jest 28 marca 2024, o 23:07

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 80 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4
Autor Wiadomość
PostNapisane: 20 stycznia 2009, o 11:01 
Offline

Dołączył(a): 4 czerwca 2008, o 14:17
Posty: 176
ale napis w stopce tej strony wymiata :lol:
Cytuj:
© 2007 Your Name Here


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 20 stycznia 2009, o 11:11 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 czerwca 2008, o 17:24
Posty: 751
Lokalizacja: Poznań
No wiadomo, ale przynajmniej wyszli z epoki FrontPage'a i tego uczucia a'la '98 :)
Może w tym tempie uda się usunąć te reklamy do przyszłego dziesięciolecia. :)

_________________
--
Pozdrawiam,
Quati


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 20 stycznia 2009, o 16:11 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 czerwca 2008, o 23:31
Posty: 678
Lokalizacja: Poznań
Ja tam bardziej cedzę z tego, że dali nakręcony przeze mnie (nie do końca poważny) filmik z tego, jak Pato śpiewa na Jogos Europeus "Histórias de Areia". :twisted:

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 26 lutego 2009, o 00:45 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 czerwca 2008, o 17:24
Posty: 751
Lokalizacja: Poznań
Z cyklu ciekawostki:
Zawsze w filmach pokazują piękne rozmowy pilotów z wieżami, chodzą też anegdoty o tym jakie to tam rzeczy można usłyszeć.
Nagle w necie wystartowała strona LiveATC.net, gdzie można na żywo (shoutcast) podsłuchać rozmówek na prawie 500 kanałach :) Są tu m.in. KLAX (Los Angeles Intl), KJFK (New York JFK) czy SBBR (Brasila), polecam to ostatnie, bo jest tam średni ruch oraz wyjątkowo posługują się portugalskim ;]

A tym co myślą, że mamroczę nie posłuchają na przykład KJFK (Nowy Jork) na kanale: Departure :)
I tak wiem, że to nie BassDrive, ale zawsze ciekawe :)

_________________
--
Pozdrawiam,
Quati


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 17 kwietnia 2009, o 22:32 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 czerwca 2008, o 23:31
Posty: 678
Lokalizacja: Poznań
http://www.alekino.pl/program/?full/27548

Obczajcie to! Dzisiaj na Ale Kino! o 23:45 leci "Madame Satã"!

Cytuj:
Legendarny przestępca. Dumny homoseksualista i drag queen. Zabójca i mistrz capoeiry. Kochający ojciec siedmiorga adoptowanych dzieci. Czarny jak heban, muskularny, w jedwabnej koszuli i obcisłych spodniach, z brzytwą w kieszeni. Madame Sata. To artystyczny pseudonim, jaki przybrał Joao Francisco dos Santos. Urodził się w rodzinie wyzwolonych niewolników w przymierającej głodem północnej Brazylii. Matka sprzedała go, gdy miał 7 lat. Wolność odnalazł na ulicach Lapy, ulubionym miejscu artystycznej cyganerii: kompozytorów, tancerzy samby, niedoszłych aktorów, ale też wszelkiej maści wyrzutków: prostytutek, alfonsów, dilerów, kryminalistów. Są lata 30. i Lapa wydaje się wyzutą z moralności idyllą. Ale tylko pozornie. Dzielnicą rządzi przemoc, pieniądze i brudne interesy. Joao (Lázaro Ramos) mieszka tu ze swoją nietypową rodziną: przyjaciółką Lauritą (Marcelia Cartaxo), jej dzieckiem i Tabu (Flavio Bauraqui) - kochankiem Renatinha (Fellipe Marques), który staje się ważny również dla Joao. Joao ciągnie scena, fascynuje muzyka, potrafi wyrzucić z siebie ekspresyjną opowieść o księżycu, a zaraz potem wpaść we wściekłość, po której jego najbliższym zostaną na pamiątkę siniaki. Ten wybuchowy i nieprzewidywalny złodziej marzy o tym, aby występować na scenie. Przeobraża się w Madame Sata, królową kiczu, łzawych przebojów, miłosnych rymów. Pod maską, poza zwykłymi kategoriami: kobieta-mężczyzna, biały-czarny, gej-heteroseksualista, powoli zaczyna odnajdywać siebie.

"Madame Sata" nie jest egzotyczną wycieczką po slumsach Rio. Zabiera człowieka o wiele głębiej niż jakikolwiek inny film, do samego serca tytułowej postaci i jego pełnego rozpaczy świata. Stephen Holden, New York Times.


Masakra, słyszałem wiele dobrego o tym filmie i na pewno obczaję. Wam też w ciemno polecam! ;)

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 17 kwietnia 2009, o 23:37 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 czerwca 2008, o 22:11
Posty: 176
Lokalizacja: Poznań
Wydaje mi się ze już to widziałem i był całkiem godny :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 17 kwietnia 2009, o 23:38 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 czerwca 2008, o 17:24
Posty: 751
Lokalizacja: Poznań
Alegria napisał(a):
Masakra, słyszałem wiele dobrego o tym filmie i na pewno obczaję. Wam też w ciemno polecam! ;)


Nie mam Ale Kino!, ale może kiedyś obejrze :)
Jednak najbardziej zaskakuje zapowiedź. Szczególnie to zdanie: "Zabójca i mistrz capoeiry". Nie wiem czemu skojarzyło mi się z zapowiedzą Only The Strong z jakiejś gazety:
Cytuj:
Były komandos wraca do USA po kilkuletnim pobycie w Ameryce Południowej, gdzie zgłębił tajniki Capoeira, brazylijskiej odmiany kung-fu. Postanawia wykorzystać swoje umiejętności w specjalnym programie resocjalizacji trudnej młodzieży. Atutem filmu są dopracowane choreograficzne, widowiskowe sceny walk.


:P

_________________
--
Pozdrawiam,
Quati


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 18 kwietnia 2009, o 01:26 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 czerwca 2008, o 23:31
Posty: 678
Lokalizacja: Poznań
Obejrzałem, zatem oto moja mini-recenzja.

Bardzo ciekawy film o bardzo mrocznym klimacie. Niesamowita ścieżka dźwiękowa z sambą z lat 30tych bardzo wkręca. Kreacja Lazaro Ramosa w roli głównej i tytułowej też jest naprawdę niezła, daje popis całkiem niezłej gry aktorskiej.

Jedyne przeciwwskazanie dla tych, którzy nie są w stanie przełknąć miziających się facetów. Jest parę dość mocnych pod tym względem scen. Niemniej warto przez nie przebrnąć, bo film jest naprawdę klimatyczny.

Co do capoeira, to nie gra ona tutaj głównej roli, a jedynie gdzieś epizodycznie (gdzie co uważniejsi wychwycą soczyste meia luy głównego bohatera). Nie ma wiochy jak we wspomnianym przez Quatiego OTS.

Podsumowując: BARDZO POLECAM!

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 29 kwietnia 2009, o 23:35 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 czerwca 2008, o 23:31
Posty: 678
Lokalizacja: Poznań
AMAGAD DOUBLE-POST!

Do wszystkich, którzy zamierzali przyjść na imprezę do IQ w sobotę, muszę przekazać smutne wieści. Impreza z przyczyn niezależnych od nas została przełożona. Właściciel klubu stwierdził, że nie opłaca mu się robić tej imprezy w trakcie długiego majowego weekendu, więc Kriss_J, który jest organizatorem, pracuje teraz nad innym terminem. Informacje podam, gdy się pojawią. Z góry dzięki za zainteresowanie i wsparcie!

EDITBUMP:

Kriss napisał mi, że impreza odbędzie się 19 czerwca (piątek). Trochę stypa, bo pewnie zacznie się koło 21, czyli tak jak trening się kończy (a co za tym idzie ja będę musiał go opuścić), ale cóż... Idealna okazja do potreningowej integracji grupowej? Przepraszam za niedogodności związane z terminem i mam nadzieję, że tak czy siak ktoś wpadnie mnie posłuchać i podylać :cry:

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 11 grudnia 2009, o 01:41 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 czerwca 2008, o 23:31
Posty: 678
Lokalizacja: Poznań
WEIRD?

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 25 września 2010, o 17:41 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 czerwca 2008, o 22:11
Posty: 176
Lokalizacja: Poznań
Fajnie było znów Was zobaczyć ... :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 26 września 2010, o 15:40 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 września 2008, o 02:11
Posty: 199
Lokalizacja: Poznań
No mam nadzieję, że częściej będziesz do nas wpadał :)

_________________
c'est la vie, but not me


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 26 września 2010, o 16:35 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 6 listopada 2008, o 23:48
Posty: 106
Lokalizacja: Sępólno Krajeńskie / Poznań
Ciebie również Verdugo :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 26 września 2010, o 17:32 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 czerwca 2008, o 23:31
Posty: 678
Lokalizacja: Poznań
Widzimy się na treningach źą. ;)

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 28 września 2010, o 11:02 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 czerwca 2008, o 22:11
Posty: 176
Lokalizacja: Poznań
Trochę nieśmiele, ale wiadomo ...


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 28 września 2010, o 21:09 
Offline
Administrator

Dołączył(a): 4 czerwca 2008, o 12:51
Posty: 392
no i tak ma być:))


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 grudnia 2011, o 17:49 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 6 listopada 2008, o 23:48
Posty: 106
Lokalizacja: Sępólno Krajeńskie / Poznań
Już dawno nic się tu nie działo ,więc czas odświeżyć tu troszkę . Mianowicie mam pytanie do Was czy znacie jakieś ciekawe zespoły z Brazylii i chodzi mi tu o najróżniejsze gatunki muzyczne :) Pozdrawiam :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 14 grudnia 2011, o 10:11 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 maja 2009, o 19:01
Posty: 16
http://www.youtube.com/watch?v=F_6IjeprfEs&ob=av2e prosze bardzo :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 3 kwietnia 2013, o 23:15 
Offline

Dołączył(a): 4 czerwca 2008, o 14:17
Posty: 176
Odświeżam!
Dla wielbicieli 8-bitów i nie tylko http://vimeo.com/57477038 konkretna produkcja ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 15 marca 2016, o 14:58 
Offline

Dołączył(a): 15 marca 2016, o 14:48
Posty: 1
Odświeżam, co tu tak cicho?

_________________
odpowiedzialnazabawa.pl


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 80 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
cron
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL