Home » Kim jesteśmy? » Professor Zinho

ABADÁ Capoeira w Polsce prowadzona jest przez Professora Zinho (cordao marrom vermelha).

Professor Zinho zaczął trenować capoeira w wieku 17 lat w Rio de Janeiro w klubie „Luso Brasileiro” pod opieką Cobra Coral. Po pięciu latach treningów otrzymał swój cordao Azul – został Aluno Graduado.

W 1998 w wieku 22 lat dołączył do uczniów Mestre Cobry, z którym to trenuje do dziś. W 2001 roku otrzymał swój stopień instruktorski – cordao roxa. Podczas mistrzostw świata w 2009 roku został wyróżniony za swój wkład w ABADÁ Capoeira i otrzymał cordao marrom (brązowy) i tytuł „Professor”. W roku 2013 otrzymał ostatni stopień profesorski i cordao marrom vermelha ( brązowo-czerwony).

Zanim Professor Zinho przybył do Europy uczył w Rio de Janeiro. Uczestniczył w projektach nauczania dzieci z biednych rodzin. W 2003 roku, na polecenie Mestre Camisa przyjechał do Polski, gdzie współtworzy i koordynuje pracę polskiej grupy. W 2006 roku otworzył swoją sekcję w Berlinie.

Zinho odpowiedzialny jest za 11 miast i około 300 uczniów, którzy uczą się capoeira pod jego opieką. Jednym z dowodów na jego zaangażowanie w nauczanie capoeira są wyniki Polaków na mistrzostwach europy w 2010 roku, gdzie Polska zajęła pierwsze miejsce w kategorii generalnej.